Koh Tao (Thajsko)

Koh Tao

Pobřeží ostrova Koh Tao

Pobřeží ostrova Koh Tao

Ostrov Koh Tao leží v západní části Thajského zálivu a jeho jméno v překladu znamená "želví ostrov". Žijí zde velmi vzácné druhy karet, jejichž osud byl v počátečních překotných stádiích rozvoje cestovního ruchu ohrožen, v současnosti se však již přeci jen podařilo najít kompromis mezi ochránci přírody a investory podporujícími expanzi turizmu. Cestovní ruch představuje zásadní faktor blahodárně ovlivňující ekonomiku Koh Tao a ostrov je vyhledáván především mezi milovníky potápění a šnorchlování. Tamní podvodní svět je totiž exkluzivní a potápění zde prožívá boom. Koh Tao je oblíbený i mezi rybáři. Milovníci aktivního prožívání dovolené se mohou v krajině ostrova rovněž věnovat horolezectví a boulderingu. Pokud dáváte přednost pobytu na pláži, vězte, že zřejmě nejpopulárnější pláž na ostrově se jmenuje Sairee a její bílý písek se vine podél západního pobřeží v délce přesahující jeden a půl kilometru. I přes relativně malou rozlohu přivítá ostrov každoročně přes 100 000 návštěvníků a je vyhlášený svým bohatým nočním životem. Koh Tao je oblíbenou destinací i mezi samotnými Thajci, kteří sem přijíždějí trávit své dovolené. Vrcholy sezóny nastávají v období prosinec-březen a červenec-srpen.

Thajsko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 10.9.2020 10:15

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://thajsko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: západní Thajsko, provincie Surat Thani

Souřadnice: 10° 06′ SŠ, 99° 50′ VD

Plocha: 21 km2


Obyvatelstvo

Populace: 5 000

Koh Tao - poloha na mapě
 
Publikováno: 26.07.2011
Aktualizováno: 06.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Koh Tao

18.05.2017 15:23 Janulka
---.nmskb.cz

Byla jsem tam letos přelom duben květen.Počasí půl propršelo a ta druhá bylo hezky,to si nikdy moc nevyberete.Jezdím do Thajska už 14 let,vždy tak na necelý měsíc,máme proježděno od severu k jihu.Letos to bzlo naposled.Obrovský bum v turismu na ůkor překrásné přírody.Mluvím i o Koh Tau.Všude odpadky,čím menší ostrov,je to horší,znečištěné moře.To panenské co ještě zbylo je za poplatek a hromady turistů.Možná že někteří mi budou oponovat,ale já zažila ještě před pár lety opravdu čistou panenskou přírodu a jsem za to ráda.

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2022 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist